Přestože je Eredar poměrně mladá kapela, prošla velmi dynamickým vývojem. Bylo to dáno tím, že vznikla na základě víceméně náhodného setkávání muzikantů s chutí občas si zahrát. Jak se začal rýsovat repertoár, styl muziky a přístup k fungování kapely, měnila se i sestava. Ta se ustálila a v současnosti ji tvoří:
  • Daniel Smik - zpěv, kytara
  • Jirka Šturma - kytara, zpěv
  • Lukáš Gabriel - basa
  • Milan "Hevoš" Sedlmaier - bicí.
Současný styl kapely má asi nejblíže k heavy metalu, který je místy okořeněn prvky jiných hudebních žánrů.

Dan

Muziku jsem miloval už jako dítě, kdy jsem často sledoval dědu, jak hraje na klávesy. Bohužel však nebyla možnost, začít se na nějaký nástroj učit. Takže jsem aspoň poslouchal kazety. Včelka Mája a Šmoulí diskotéka byly tenkrát TOP! Postupně jsem se přes Elány dostal k Horkýže slíže, následně Linkin Park, Evanescence, pak Arch Enemy a už to jelo. Už bylo jasné, že tvrdá muzika bude pro mě to pravé.

Aktivně jsem se hudbě začal věnovat v roce 2012, kdy jsem si koupil svoji první kytaru (Stratocaster asi za 3 tisíce) a začal se na ni učit. Zároveň jsem začal hrát v kapele Dark Experiment, přestože jsem zatím neuměl vůbec nic. Vlastně celá kapela neuměla na nic hrát. Po pár koncertech se kapela rozhodla, že vyhodí zpěváka. A to byla ta chvíle, kdy jsem se poprvé chopil také mikrofonu a začal zpívat.

Vždy jsem zpíval rád, ale tohle pro mě byla úplně nová výzva. Kapela se po neshodách rozpadla, ale v muzice jsem chtěl pokračovat dál a tak jsem hledal kapelu novou. A tak vznikla formace Borax, která se po několika měsících cvičení a následné změně skoro všech členů, přejmenovala na Eredar.


Momentálně hraju na dvě kytary: Dean Guitars Michael Amott Tyrant X Splatter a Ibanez XP300FX Xiphos. Zvuk jim vytváří poctivý tranzistorový Fender Frontman 212R.


V oblibě mám kapely ze široké škály rocku a metalu. Mezi ty nejoblíbenější patří: Avenged Sevenfold, Slipknot, Stone Sour, Iron Maiden, Arch Enemy, Trivium, Dragonforce, Eluveitie, The Agonist.

Jirka

Začínal jsem s básničkami, abych později přešel k písňovým textům. První kytaru, která neladila snad ani když byla nová, jsem mockrát odložil a zavrhnul, než jsem si našetřil na první elektrickou Jolanu a postupně zkoušel hrát s dalšími lidmi. Ta radost, když to poprvé na chvíli souznělo. Kapely vznikaly a zanikaly, ale pochopil jsem, že bez hraní se neobejdu a že je to ten správný únik od stereotypní reality.


V současnosti hraji na kytary Godin a Bach přes lampový Blackstar.


Vzory nebo různá "NEJ" nemám, muziku dělím jen na dobrou a špatnou, napříč žánry a poslouchám to, na co mám zrovna náladu (pokud se na poslech vůbec najde čas). Za zlomovou skladbu, která můj vkus někdy v pubertě zásadně ovlivnila, považuji Territory od Sepultury. V současnosti dávám přednost českým kapelám.

Lukáš

Jako malý jsem zkoušel občas brnknout do kytary, ale více jsem byl posluchačem hudby a nejraději hrál na imaginární kytaru (to mi zůstalo dodnes). V patnácti letech se vše změnilo, když jsem od strýce dostal basovku Jolanu. Náhodou přišel bratr s kamarády, kteří začínali s kapelou a hledali basáka. Tak jsem do toho šel, i když jsem na ni nikdy nehrál. Jakmile jsme začali zkoušet, tak jsem měl jasno, že u baskytary zůstanu. Drtili jsme 3x týdně a odehráli aspoň 2 koncerty za 3 roky. Poté jsem měl čtyřletou pauzu od hraní (první láska, škola, stěhování). V roce 2015 jsem začal znovu hrát, našel jsem kapelu Epidemy, ve které jsem působil 3 roky a užil si spoustu srandy a koncertů. Ke konci roku jsem začal na basu v kapele Eredar, která je v současné době jediná kapela, kde působím.


Nyní hraju na baskytaru Ibanez SR300L a zesilovač Gallien Krueger Fusion 550.


Oblíbenými interprety jsou Iron Maiden, Judas Priest, Slayer. Tyto kapely mě táhly k tomu, abych si mohl hudbu, kterou hraji, užívat na plné obrátky.

Hevoš